Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij

Doświadczenie z BioKlean soft

 BioKlean soft jest koncentratem probiotycznym do odświeżania, czyszczenia i rewitalizacji. Jego najistotniejszą zaletą jest wypieranie drobnoustrojów chorobotwórczych (hamuje, bądź uniemożliwia rozwój szkodliwej mikroflory). Jest wykorzystywany do oczyszczania powietrza, mycia i higienizacji podłóg, sanitariatów. Zastosowany w hodowli zwierząt wspomaga leczenie chorób skórnych. 

 Doświadczenie polegało na sprawdzeniu skuteczności preparatu w ograniczaniu rozwoju mikroflory szkodliwej. W tym celu wykorzystano zjawisko rozwija się pleśni na pieczywie w okresie długiego przechowywania. Dwie kromki pochodzące z jednego chleba potraktowano odpowiednio BioKlean soft oraz wodą (próba kontrolna).

 

 Kromki po umieszczeniu na talerzach i zaaplikowaniu testowanych roztworów (oprysk) zostały nakryte folią i umieszczone w szafie kuchennej. Po kilku dniach dokonano odczytu wyników. Próba kontrolna zawierała wyraźnie oznaki rozwoju pleśni (na powierzchni kromki znajdowała się plecha z zarodnikami, od spodu żółte przebarwienia, również wskazujące na rozwój mikroflory). Stan próby kontrolnej prezentują następujące zdjęcia:

 

 

 

Kromka pieczywa, która została potraktowana opryskiem z preparatem BioKlean soft, nie zawierała żadnych oznak rozwoju pleśni na powierzchni oraz pod spodem. Stan próby z zastosowaniem BioKlean soft prezentują poniższe zdjęcia:

 

 

 

Wnioski: W wykonanym doświadczeniu preparat BioKlean soft ograniczył rozwój szkodliwej mikroflory. 

 

 

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora.
Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.
Copyright © 2011-2020 apifarma.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie dotIT