Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij

Tegoroczne zbiory pomidorów

Kochani! Zaczęło się! Najpierw człowiek cieszy się, że wszystko tak pięknie rośnie "bez chemii", a później ślęczy po nocach nad słoikami:):):)

 

moje pomidory

W tym roku pomidory mam nie pryskane niczym!!!...Bo czy normalna kobieta z trojgiem dzieci ma czas biegać po ogrodzie z opryskiwaczem na plecach? Nie! Dlatego trzeba to sobie wszystko doskonale poukładać tak, aby pracy było jak najmniej, kosztów jak najmniej a plonów doskonałej jakości jak najwięcej. W moim przypadku w praktyce wygląda to tak, że mam przy domu beczkę ok.60L, która stanowi kompostownik wstępny. Tam zaszczepiam całą odpadową materię organiczną (obierki, skórki, skorupki, torebki po zaparzeniu herbaty, fusy z kawy itd.itp.). Po zapełnieniu pojemnika wszystko trafia do kompostownika głównego, gdzie zachodzi dalszy proces fermenacji-kompostowania.

Po około dwóch latach (mam dwa duże kompostowniki, aby kompost mógł poleżeć sobie dłużej) kompost trafia do foliaka i po przekopaniu stanowi doskonałą szczepionkę biologiczną dla gleby oraz cenny nawóz organiczny dla roślin. Proste? Tak!

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora.
Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.
Copyright © 2011-2018 apifarma.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie dotIT