Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.

Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

Zamknij

 

  Słowo „probiotyk” wywodzi się z języka greckiego i jest połączeniem słów „ pro” – „dla” i „bios” – „życie”. Można więc wnioskować, że probiotyki są przyjazne dla życia  i je wspierają. Według definicji szczegółowej probiotyki są specyficznymi szczepami mikroorganizmów, które podawane człowiekowi lub zwierzętom wywierają na ich organizmy korzystny wpływ. Wynika on głównie z zapewnienia właściwej równowagi mikroflory zasiedlającej dany organizm. Każdy żywy organizm jest częścią środowiska,

w którym wszechobecne są mikroorganizmy…każdy organizm bez względu na to czy tego chce, czy nie chce, współżyje z mikroorganizmami i to one w przeważającej mierze decydują o jego zdrowiu lub chorobie. 

 

0

 

   W temacie ginących masowo pszczół wypowiedział się  już chyba każdy naukowiec  z dziedziny pszczelarstwa. Wszystkie liczące się na rynku czasopisma, nie tylko o tematyce pszczelarskiej, zamieszczały już obszerne artykuły dotyczące tej kwestii. Odnosząc wrażenie, że wszystko już zostało powiedziane, zastanawiam się dzisiaj ile to „pary poszło w gwizdek” i jakie to miało przełożenie na rzeczywiste działania mające na celu ratowanie świata … tak, świata, bo przecież od pszczół uzależnione jest życie znakomitej większości roślin, ludzi i zwierząt. 

 

1

Wielokrotnie proszono mnie o przesłanie prezentacji o zastosowaniu probiotyków w pasiece, dlatego publikuję ją na mojej stronie /wanda huk/

 

 

2

Moja historia z pszczołami rozpoczęła się od pracy w Dolnośląskim Centrum Mikroorganizmów. Brałam udział w projekcie wdrażania technologii probiotycznych w gospodarce pasiecznej. Efektem wspólnej, wytężonej pracy zespołu projektowego, w skład którego oprócz pracowników DCM wchodzili również pszczelarze z rejonu Oleśnicy, było wprowadzenie na rynek preparatów ApiFarma i ApiBioFarma.

 

 

3

Strona 1 z 2  > 

Na stronie obowiązuje zakaz kopiowania całości lub fragmentów tekstu i obrazów bez zgody autora.
Zakaz ustalono zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Dz. U. z dnia 23 lutego 1994 r.
Copyright © 2011-2020 apifarma.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Projekt i wykonanie dotIT